آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ

لیر استایل‌ها یکی از قدرتمند ترین ابزار‌ها در فتوشاپ هستند که شما با استفاده از آن‌ها میتوانید انواع افکت آب ، پلاستیک ، شیشه ، یخ و … بسازید. اما ما در این آموزش به شما نشان میدهیم که چگونه میتوان با استفاده از این ابزار قدرتمند یک متن طلایی زیبا ساخت; بیایید شروع کنیم.

گام نخست

فتوشاپ را باز کنید و یک سند جدید با سایز دلخواه انتخاب کنید. یک  Gradient Overlay با رنگ‌های مشکی و قهوی ای تیره (#۴۴۳۵۰۱) به پس زمینه اضافه کنید.

آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ

 

گام دوم

یک لایه جدید بسازید وبه مسیر Filter>Texture>Texturizer بروید. مطمئن شوید که رنگ پیش زمینه (foreground) سفید و رنگ پس زمینه (Background) مشکی است. سپس Blend Mode لایه را به  Multiply تغییر دهید.

 

آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ (2)

گام سوم

متن دلخواه خود را به کارتان اضافه کنیدو من از فونت Times New Roman استفاده کردم و برای حرف “A” از “V “ برعکس استفاده کردم.

 

آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ (3)

گام چهارم

حالا شروع به ساختن افکت متن طلاییمان میکنیم. اول از افکت  Gradient Overlay استفاده میکنیم. طبق عکس پیش بروید.

 

آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ (4)

گام پنجم

حالا Stroke رو به کارمان اضافه میکنیم. برای Fill Type از Gradient استفاده کنید. محل قرار گرفتن Gradient میتواند تاثیر زیادی روی طرحمان داشته باشد پس جاهای مختلف را امتحان کنید و ببینید که در کجا بهتر میشود.

آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ (5)

 

گام ششم

طبق شکل زیر Bevel and Emboss را هم اضافه کنید.

آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ (6)

 

گام هفتم

در آخر هم مانند تصویر زیر  کمی‌Drop Shadow به کار اضافه کنید.

 

آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ (7)

آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ (8)

 

نتیجه

این یک مثال خیلی خوب بود برای نشان دادن قدرت لیر استایل‌ها در فتوشاپ بود. گاهی اوقات با تغییر دادن چند متغیر میتوان افکت‌های کاملا متفاوتی را ساخت. مثلا در همین آموزش اگر رنگ طلایی را به رنگ نقره ای تغییر دهید یک متن نقره ای بوجود می‌آید.

2 comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *