آموزش طراحی یک پوستر زیبا و جذاب با فتوشاپ

در این آموزش ما به شما نشان میدهیم که چگونه میتوان با استفاده از عناصر ساده و ترکیب کرن آن‌ها با یکدیگر یک پوستر زیبا ساخت. همه چیز دز این  آموزش بسیار ساده و آسان است.

گام نخست

فتوشاپ را باز کنید و یک سند به ابعاد ۳۵۰۰×۵۰۰۰ با DPI 300 بسازید. شما میتوانید از هر سایزی که دوست داشتید هم استفاده کنید. من به دلیل اینکه دوست دارم با کیفیت بالا کار کنم سایز‌هارا زیاد میگیرم. رنگ بکگراند را مشکی #۰۰۰۰۰۰ کنید. حال شما باید تکسچر خود را بر روی بکگراند قرار دهید و سپس تکسچر را داپلیکیت ( Ctrl + J ) کنید تا تمام سند را پوشش دهد (چون سایز سند ما زیاد است باید دوبار از تکسچر استفاده کنیم اما اگر سایز سند شا با سایز تکسچر تطابق دارد نیازی به انجام این کار نیست).

آموزش ساخت پوستر با فتوشاپ

 

گام دوم

حالا وقتشه که عکسی را که میخواهید ازش استفاده کنید را وارد کنید. پس زمینه عکستان را با استفاده از ابزار (Eraser (E پاک کنید. به طوری که فقط مرکز عکس (جایی که لازم دازیم، مانند صورت) باقی بماند. میتونید ببینید که این یک پاکسازی خوب و تمیز نیست ولی برای کار ما همین خوب است و زیاد حساسیت به خرج ندهید.

 

 

آموزش ساخت پوستر با فتوشاپ (2)

گام سوم

عکستان را داپلیکیت و لایه کپی شده را مخفی (توسط آیکون چشمی‌که در کنار لایه است) کنید. حال هر دو لایه عکستان را انتخاب کنید و به مسیر Filter>Blur>Gaussian Blur بروید. مقدار radius را بین ۳۵-۴۰ قرار دهید. حال لایه ای را که کپی و مخفی کرده بودید را نمایان کنید. شما کمی‌تاری بر روی عکس‌هایتان خواهید دید. بعد از اینکه لایه را نمایان کردید عکسی شبیه به این خواهید دید.

 

آموزش ساخت پوستر با فتوشاپ (3)

گام چهارم

حال وقتشه که بر روی بکگراند کار کنیم. لایه تکسچر را انتخاب کنید و بالای آن یک لایه ی جدید ( Ctrl + Alt + N ) بسازید. ابزار براش را انتخاب کنید و یک قلم بزرگ، نرم، لطیف و مشکی #۰۰۰۰۰۰ انتخاب کنید. Opacity لایه جدیدی را هم که ساختید بر روی ۷۰% قرار دهید. حال شروع به رنگ کردن تکسچر کنید. وقتی که رنگ کردن شما تمام شد و تکسچر شما تیره شد به مسیر Layer>New Adjustment Layer>Gradient Map بروید و اطمینان حاصل کنید که گرادیِنت مَپ بر روی حالت دیفالت سفید مشکی هست. بر روی دکمه Ok کلیک کنید. Blend Mode لایه تکسچر را بر روی Multiply قرار دهید. مطمئنا در این لحظه تصویر خیلی جالب نخواهد بود، ولی ما آن را تغییر میدهیم. الان شما باید چیزی شبیه به این داشته باشید.

آموزش ساخت پوستر با فتوشاپ (4)

 

گام پنجم

الان وقت وارد کردن کلید‌های پیانو به طرحمان است. عکس کلید‌های پیانو را وارد کنید و اطمینان حاصل کنید که لایه اش از لایه ی عکس دختر پایین تر و از لایه ی Gradient map که در گام پیش ساختید بالاتر است. موقعیت عکس کلیدهای پیانو را هر طور که دوست دارید تنظیم کنید و Blend Mode آن را بر روی Overlay قرار دهید. من در طرح خودم آنرا در پشت سر دختر گذاشتم که عمق بهتری به کار بدهد.

آموزش ساخت پوستر با فتوشاپ (5)

 

گام ششم

حالا ما باید کمی‌عکس سحابی به کارمان اضافه کنیم. من سحابی خود را انتخاب کردم و وارد طرح خودم کردم. اطمینان حاصل کنید که لایه عکس سحابی پایین عکس دختر و بالای عکس کلید‌های پیانو باشد. Blend Mode لایه را هم بر روی Linear Dodge قرار دهید.

آموزش ساخت پوستر با فتوشاپ (6)

 

گام هفتم

حالا ما باید به کارمون کمی‌افکت دود اضافه کنیم. شما میتوانید عکس دود را از اینجا دانلود کنید. عکس را در سمت چپ سر دختر جایگذاری کنید. همچنین Blend Mode آن را بر روی Linear Dodge قرار دهید. حالا لایه ی دود را Duplicate کنید و آن را با رفتن به مسیر Edit> Transform>Flip Horizontal افقی کنید. الان باید این تصویر را به سمت راست سر دختر قرار دهید. شما در جایگذاری تصاویر آزادید! این‌ها فقط نظرات من هستند.

 

آموزش ساخت پوستر با فتوشاپ (7)

گام هشتم

حالا وقت اضافه کردن مقداری رنگ به طرح برای عمق گرفتن آن است. یک لایه ی جدید در بالای تمام لایه‌ها بسازید. رنگ لایه را #۰۰۰۰۰۰ کنید و Blend Mode آن را برروی Color Dodge قرار دهید. حالا از رنگ‌های آبی و نارنجی برای ایجاد تغییرات در تصویر استفاده کنید.

آبی : #۰۱۳۷۴b
نارنجی : #۵۰۳۴۰۵
زرد تیره : #۵a5026
Blend Mode در این تصویر : Normal

 

آموزش ساخت پوستر با فتوشاپ (8)

حالا باید  blending mode را به color تغییر دهید و opacity را ۴۷% کنید تا چیزی شبیه به این بدست بیاید.

 

آموزش ساخت پوستر با فتوشاپ (9)

نتیجه

در این آموزش به شما نشان داده شد که چگونه میتوان با ترکیب کردن چندین تصویر ساده و افکت یک پوستر زیبا ساخت.
امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *