تایپوگرافی با افکت شیر

تایپوگرافی با افکت شیر

حتما شما مطالب ما درباره ی افکت‌های متن (افکت دود در متن – افکت متن نورانی – افکت اکس ریافکت ویژه متنافکت  متن زرق و برق دار) را مطالعه کرده اید و احتمالا هم از آن‌ها خوشتان آمده است. اینبار هم میخواهیم  یک افکت دیگر که مخلوطی از نوشته و شیر است را به شما آموزش دهیم. ما در این آموزش از دو نرم افزار قدرتمند Photoshop و Illustrator استفاده میکنیم.

ایده ی این طرح بسیار ساده بود، بطوری که  من از چند عکس ساده و یک فونت تو پری که خودم ساخته ام استفاده کردم. برای ساخت فونت از برنامه ی Illustrator استفاده کردم. بنابراین در گام نخست به شما یاد میدهم که چگونه میتوانید فونت را بسازید.

 

گام نخست

برنامه ی Illustrator را باز کنید و به مسیر View>Show Grid بروید. سپس ابزار (Rectangle (M را انتخاب کنید و ۲ تا مربع و ۲ تا مستطیل  مانند شکل زیر بسازید.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (2)

گام دوم

برای ساخت حرف M ابزار (Pen (P را انتخاب کنید و دو نقطه در وسط پایین مربع ایجاد کنید.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (3)

گام سوم

دو نقطه‌ی دیگر اضافه کنید و مانند شکل دو خانه به بالا ببرید.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (4)

گام چهارم

باز هم یک نقطه ی دیگر به وسط آن اضافه کنید. آن را مانند شکل یک خانه به پایین بیاورید.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (5)

گام پنجم

بعد از تمام شدن قسمت پایین حرف M، با ابزار Pen Tool سه نقطه به  بالای آن اضافه کنید و اینبار فقط نقطه ی وسطی را دو خانه به پایین بکشید.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (6)

گام ششم

برای حروف دیگر هم از همین روش استفاده کنید. به عکس‌های زیر توجه کنید.

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (7)آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (8)آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (9)آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (10)آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (11)

 

 

 

 

 

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (12)

گام هفتم

حالا فتوشاپ را باز کنید و یک سند جدید بسازید، من از اندازه ۱۹۲۰×۱۲۰۰ pixels استفاده کردم. سپس حروف را از Illustrator کپی و در فتوشاپ پیست کنید. هر حرف باید در یک لایه جداگانه باشد. همچنین رنگ بکگراند را سیاه کنید.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (13)

گام هشتم

برای درست کردن حالت پاشیده شدن شیر از عکس زیر استفاده کردم:

http://www.shutterstock.com/pic-27264406-splash-in-a-milk-glass.html

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (14)

گام نهم

عکس را وارد کار خود کنید. به مسیر  Edit>Transform>Scale بروید و اندازه اش را طوری تنظیم کنید که برابر با عرض حرف M شود. به وسیله (Eraser Tool (E قسمت‌های اضافی عکس را از پایین حرف پاک کنید. همچنین به وسیله (Stamp Tool (S قسمت‌های اضافی لیوان را پاک کنید. هدف این است که لیوان از کار حذف شود و فقط شیر باقی بماند.

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (15)

 

گام دهم

به وسیله (Eraser Tool (E قسمت بالا-راست حرف M را که جلوه ی زیبایی پیدا نکرده است پاک کنید تا کار زیبا تر و طبیعی تر به نظر برسد.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (16)

گام یازدهم

ما برای هر حرف از یک عکس متفاوت استفاده میکنیم تا کارمان بهتر شود. اما شما میتوانید فقط از یک عکس استفاده کنید و با پیچاندن و کشیدن و … شکل آنرا تغییر دهید (با استفاده از warp tool).

عکسی که من برای حرف I استفاده کردم:

http://www.shutterstock.com/pic-12058783-splash-in-a-milk-glass.html

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (17)

گام دوازدهم

عکس خود را وارد سند فتوشاپ کنید و سپس به وسیله  (Magic Wand Tool (W قسمت مشکی را انتخاب کنید و از کارتان حذف کنید، به طوری که فقط قسمت سفید شیر آن باقی بماند.

پس از آن به مسیر Edit>Transform>Rotate بروید و اندازه آن را طوری تغییر دهید که متناسب با عرض I شود.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (18)

گام سیزدهم

به وسیله  (Rectangular Marquee Tool (M قسمت‌هایی از عکس را که لیوان در آن مشاهده میشود را حذف کنید. یک قسمتی را انتخاب کنید که یکنواخت است و به مسیر Edit>Transfor>Scale بروید. عکس را بالاتر از حرف قرار داده و سپس با (Eraser Tool (E و یک فلم خیلی نرم قسمت‌های پایینی شیر را حذف کنید، تا زمانی ادامه دهید که شیر و حرف یکنواخت شوند. همچنین میتوانید مکان آنرا هم کمی‌جا به جا کنید.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (19)

گام چهاردهم

سعی کنید برای هر حرف دنبال یک عکس جدید بگردید، من برای حرف یک عکس دیگر پیدا کردم.

http://www.shutterstock.com/pic-10532656-milk-splash-against-dark-background.html

حالا همان کاری را بکنید که برای هماهنگ کردن عکس با حروف دیگر نیز کردیم

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (20)

گام پانزدهم

برای حرف K از عکس دیگری استفاده میکنم.http://www.shutterstock.com/pic-15459070-milk-splash-on-a-blue-background.html

اولین کاری که باید انجام دهید این است که عکس را به یک عکس سیاه و سفید تبدیل کنید. به مسیر  Image>Adjustment>Desaturate بروید و بعد از آن به این مسیر Image>Adjustment>Levels. مقدار مشکی را تا جایی افزایش دهید که بکگراند شما مشکی شود و سپس با (Magic Wand Tool (W بکگراند را انتخاب و حذف کنید. به مسیر Edit>Transform>Scale بروید و بار هم مانند حروف دیگر آن را با حرف K تنظیم کنید و سپس با (Eraser Tool (E قسمت‌هایی از شیر پاشیده شده را هم مانند شکل زیر پاک کنید.

نکته: به اندازه ی Eraser  خیلی توجه کنید، این خیلی مهمه که جاهای درست رو حذف کنید تا کار طبیعی تر به نظر برسه و همیشه هم سعی کنید که مسیر حرکت شیر رو دنبال کنید.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (21)

گام شانزدهم

حرف K را انتخاب کنید و گوشه بالا-راست رو پاک کنید.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (22)

گام هفدهم

تا اینجا ما از عکس‌های مختلفی استفاده کردیم و خب طبیعی هم هست که رنگ‌هایشان با هم کمی‌متفاوت است. در اینجا لایه M و L را انتخاب کنید و به مسیر Layer>New Adjustment Layer>Gradient Map بروید. گزینه Reverse انتخاب کنید تا کارتان شبیه به هم شود.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (23)

گام هجدهم

برای اینکه به کارمان کمی‌عمق ببخشیم فقط کافیست کمی‌از قطره‌های یکی از شیر‌ها را کپی کرده و در جای دیگر کار کپی کنید. من در این کار از قطره‌های گوشه بالا-راست که در گام پانزدهم قرار داده بودیم استفاده کردم. یکبار دیگر آن را به کارتان اضافه کنید و اینبار به مسیر  Image>Adjustments>Desaturate بروید و سپس به Image>Adjustments>Levels بروید، مقدار مشکی را زیاد کنید تا به رنگ بکگراند نزدیک تر شود و بعد از آن به مسیر Edit>Transform>Scale بروید و اندازه آن را بزرگتر کنید و سپس به مسیر Filter>Blur>Gaussian Blur بروید و مقدار amount را ۱۵ قرار دهید.

 

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر (24)

نتیجه

از ترکیب Control/Command + Alt + Shift + E استفاده کنید تا تمام لایه‌ها را به یک لایه جدید تبدیل کند و باز هم به مسیر Filter>Blur>Gaussian Blur بروید و مقدار amount را ۱۰ قراد دهید. بعد از آن Blend Mode را به Screen تغییر دهید و Opacity را هم ۵۰% کنید.

شما میتوانید لوگو و یا افکت‌های خود را به کار اضافه کنید، از رنگ‌های متفاوت استفاده کنید و یا اینکه از ترشحات‌شیر بیشتری استفاده کنید. هدف از این آموزش این بود که به شما یاد بدهیم چگونه میتوان ترشحات‌شیر و یا هر چیز مانند آن را با وکتور متن ترکیب کرد و کاری کنیم که آن‌ها واقعی به نظر برسند. امیدوارم لذت برده باشید و اگر آموزش دیگری میخواهید در زیر همین پست به ما خبر دهید.

آموزش فتوشاپ-تایپوگرافی با افکت شیر

 

One comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *