آموزش طراحی لوگوی نایک با طرح مو

چندین هفته پیش داشتم با فتوشاپ کار میکردم که تصمیم گرفتم که چیز‌هایی رو با استفاده از تکسچر مو طراحی کنم. با خودم گفتم که این افکت را به متن بدهم ولی بعد پشیمان شدم و تصمیم گرفتم که با لوگوی نایک این کارو بکنم. بنابراین ما در این آموزش به شما نشان میدهیم که چگونه میتوان یک تبلیغ زیبا برای نایک ساخت. این آموزش بسیار سادست و فقط نیم ساعت زمان میبرد.

 گام نخست

فتوشاپ را باز کنید و یک سند جدید با رنگ سفید به ابعاد  ۲۵۶۰×۱۴۴۰ pixel بسازید. سپس لوگوی نایک را پیدا کنید. میتوانید این کار را با سرچ در گوگل انجام دهید.

آموزش فتوشاپ-لوگوی نایک با طرح مو

 

گام دوم

این عکس را وارد سندتان کنید. به طوری که بر روی لوگوی نایک قرار گیرد. مطمئن شوید که لوگوی نایک بالای عکس قرار گیرد.

 

آموزش فتوشاپ-لوگوی نایک با طرح مو (2)

گام سوم

با استفاده از ابزار (Polygonal Lasso (L جاهایی از عکس را که میخواهید استفاد کنید را جدا کنید و بقیه را پاک کنید.

آموزش فتوشاپ-لوگوی نایک با طرح مو (3)

 

گام چهارم

به مسیر Edit>Transform>Warp بروید. طبق لوگوی نایک شروع به فرم دادن به موها کنید.

آموزش فتوشاپ-لوگوی نایک با طرح مو (4)

 

گام پنجم

لوگوی نایک و عکس مو را در Layer Panel انتخاب کنید. سپس به مسیر Layer>Group Layers بروید تا تبدیل به گروه شوند. گروه ساخته شده را انتخاب کنید و به مسیر  Layer>Layer Mask>Reveal Selection بروید.

آموزش فتوشاپ-لوگوی نایک با طرح مو (5)

 

گام ششم

حالا پایه ی کار شما برای پروژه نایک مویی (:دی) آماده است. اما شما باید آن را واقعی تر کنید. راز این مرحله این است که باید به لبه‌های لوگوی نایک مقداری مو اضافه کنیم. برای انجام این کار عکس مو را انتخاب کنید و دوباره قسمت‌های اضافه ( بکگراند سفید ) را پاک کنید. با استفاده از ابزار (Magic Wand (W قسمت‌های سفید را انتخاب کنید. به مسیر Select>Refine Edges بروید. تیک Smart Radius را بزنید و آیکون براش را انتخاب کنید. حالا شروع به کشیدن بر روی مو کنید و سپس Okay را بزنید. سپس بکگراند سفیدی را که از قبل انتخاب کرده بودید را حذف کنید.

آموزش فتوشاپ-لوگوی نایک با طرح مو (6)

 

گام هفتم

شروع به مخلوط کردن قسمت‌هایی از عکس به ویژه لبه‌ها کنید. انجام دادن این کار آسان است. فقط قسمتهای از عکس را به لبه‌ها یا هر جایی که میخواهید اضافه کنید و سپس با استفاده از ابزار Edit<Transform<Warp آن را تنظیم کنید. اما منحنی سمت چپ به کار بیشری نیاز دارد. برای انجام اینکار ابزار (Brash (B را انتخاب کنید و یک قلم بسیار کوچک و گرد را انتخاب کنید. گروهی را که ساخته بودید را انتخاب کنید و بر روی mask کلیک کنید. حالا شروع به رنگ کردن با استفاده از ابزار براش با قلم سفید بر روی منحنی سمت چپ کنید.

آموزش فتوشاپ-لوگوی نایک با طرح مو (7)

 

گام هشتم

تمام لایه‌هارا داپلیکیت کنید. بعد از آن تمام لایه‌های‌های داپلیکیت  شده را انتخاب کنید و به مسیر  Layer>Merge Layers بروید.دیدید که تمام لایه‌ها به یک لایه تبدیل شدو حالا باید به مسیر Filter>Blur>Gaussian Blur بروید.

مقدار Radius را ۱۰ پیکسل بدهید.
Blend Mode را هم به Soft Light تغییر دهید.

آموزش فتوشاپ-لوگوی نایک با طرح مو (8)

 

گام نهم

یک لایه جدید بسازید و ابزار (Brush (B را انتخاب کنید و با استفاده از یک قلم مشکی کمی‌سایه به پایین طرح اضافه کنید. شما میتونید از این مسیر Filter<Blur<Gaussian Blur برای محو کردن سایه استفاده کنید.

آموزش فتوشاپ-لوگوی نایک با طرح مو (9)

 

نتیجه

تمام مراحل به خوبی انجام شد و شما فقط باید کلمه ی Hair را به طرح اضافه کنید. من از فونت Futura Condensed استفاده کردم. شما میتونید ببینید که نمامی‌مراحل به سادگی پیش رفت و فقط به مقداری دانستنی نیاز داشت. همیشه مهمترین چیز در طراحی ایده‌های نو و جالب است. ساختن طرح‌های جالب و زیبا از برند‌های مختلف میتواند تمرین خوبی باشد و ما میتوانیم چیز‌های زیادی از آن یاد بگیریم. امیداوارم که از این آموزش لذت برده باشید.

آموزش فتوشاپ-لوگوی نایک با طرح مو (10)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *