چقدر مانده تا لپتاپ‌تان کامل شارژ شود؟

چقدر مانده تا لپتاپ‌تان کامل شارژ شود؟

اگر منتظرید که لپتاپ‌تان کاملا شارژ شود و از خونه برید بیرون و میخواید بدونید که چند دقیقه دیگه کامل شارژ میشه این پست برای شماست. خوشبختانه هم OS X و هم Windows 10 به شما نشان میدهند که چقدر زمان باقی مانده.

البته که باطری سریع تر شارژ میشود; اگر که در لپتاپ رو ببندید و بزارید صفحه خاموش بشه.

 

OS X

اگر مک‌بوک دارید میتونید روی آیکون باطری تو نوار منو کلیک کنید تا ببینید که چقدر زمان مونده تا باطری فول بشه. در ضمن چون شما به جای نگه داشتن موس، روی آیکون کلیک کردید، پنجره باز شده باقی میمونه مگر اینکه رو تاچپد کلیک کنید و یا یک کلید رو بزنید.

 

همچنین میتونید به مسیر System Preferences > Energy Saver برید و روی تب Battery بزنید و ببیند که چند درصد شارژ شده و چقدر زمان لازم داره تا کامل بشه.

چقدر مانده تا لپتاپ‌تان کامل شارژ شود؟

 

Windows 10

در ویندوز ۱۰ وقتی که شما موس را روی آیکون باطری نگه میدارید نشون میده که چقدر مونده تا کامل شارژ بشه. اما فقط چند ثانیه میتونید ببینید و اگر میخواید که محو نشه باید به مسیر Settings > Battery saver بروید تا بتونید شمارش معکوس تا شارژ شدن کامل باطری را ببینید.

چقدر مانده تا لپتاپ‌تان کامل شارژ شود؟ (2)

 

هنگام استفاده از باطری

برعکس قضیه بالا هم دقیقا همینطوره که اگر لپتاپ شما با باطری داره کار میکنه، با کلیک روی آیکون باطری در هر دو سیستم عامل میتونید ببینید که چقدر دیگه از شارژ باطری باقی مونده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *