بلاک کردن برنامه توسط فایروال

بلاک کردن برنامه توسط فایروال

فایروال ویندوز یک برنامه رایگانه که برای خود ویندوز هست. اگر که میخواین یک برنامه، نرم‌افزار و یا هکر رو متوقف کنید، مراحل زیر را انجام دهید.

 

دسترسی به فایروال ویندوز

اجرای فایروال در ویندوز ۸/۱۰: صفجه ی start را اجرا کرده و Windows Firewall را در آن تایپ کنید و سپس بر روی آن کلیک کنید. یا اینکه میتوانید از Settings آن را اجرا کنید.

بلاک کردن برنامه توسط فایروال-1

اجرای فایروال در ویندوز ویستا/سون/XP: منوی استارت را باز کنید و برنامه Run را اجرا کنید. هنگامی‌که run اجرا شد، در قسمت مربوطه،  firewall.cpl را تایپ کنید و سپس دکمه Ok را بزنید. همچنین میتوانید از طریق Control Panel نیز به فایروال دسترسی پیدا کنید.

بلاک کردن برنامه توسط فایروال (2)

مسدود (بلاک) کردن برنامه توسط فایروال

پس از باز شدن فایروال، بر روی لینک Allow an app or feature through Windows Firewall کلیک. شاید نام این لینک Allow a program through Windows Firewall نیز باشد. این گزینه لیستی از برنامه‌ها را که در جلوی آن‌ها یک چک باکس قرار دارد باز میکند.

بلاک کردن برنامه توسط فایروال (3)

روی دکمه Change settings کلیک کنید. این کار رو در جهت این انجام میدید که بتونید تغییرات را اعمال کنید. اگر پسورد خواست، وارد کنید.

بلاک کردن برنامه توسط فایروال (4)

در اینجا شما باید تیک برنامه ای که میخواهید بلاک کنید را بردارید. وقتی که تیک برداشته میشه، فایروال اتصال آن به ایینترنت را قطع میکند.

اگر میخواهید که که برنامه مورد نظرتون هنگام اتصال به یک اینترنت عمومی‌بلاک بشه و هنگام اتصال به ابنترنت شخصی اجرا شود، با توجه به گزینه‌ها تیک بزنید.

برنامه‌هایی که تیک خوردن، بهشون این اجازه داده میشه که به اینترنت متصل بشن، پس دقت کنید که به برنامه‌هایی که اطمینان دارید این اجازه را بدهید.

پس از انجام موارد بالا، دکمه Ok را بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

بلاک کردن برنامه توسط فایروال (5)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *